Neodkládejte řešení důležitých právních problémů kvůli pandemii koronaviru. U nás Vám zkontrolujeme nebo sepíšeme smlouvu ONLINE.


22.10.2020

Aktuální situace kolem pandemie koronaviru (covid 19) může mnohé odradit od řešení mnohdy i velmi důležitých právních záležitostí přes advokátní kancelář. Razantně omezené úřední hodiny zároveň lidem ztěžují alespoň ty nejzákladnější informace získat od příslušných úřadů – včetně formulářů, tiskovin a nejdůležitějších instrukcí k nim.

Výsledkem pak je často klient, který se rozhodne jít tou „nejjednodušší“ cestou a právní problémy si chce řešit sám, například využitím vzoru smlouvy stažené z internetu. Stane se sám sobě právníkem a poradcem, alespoň nemusí nikam chodit, na nic čekat a hlavně platit… Přesně tento přístup je nejčastějším důvodem ke vzniku neplatných smluv a vážných majetkoprávních následků. Klient využije vzor, který je buď zastaralý a neodpovídá současnému právnímu řádu, nebo je pro jeho situaci nevhodný, což laik dokáže v mnoha případech jen velmi špatně vyhodnotit.

právní pomoc v době koronaviru

Dalším častým problémem je klient, který čeká, až „doba koronavirová“ skončí, a že se vyřeší vše až potom. Jenže vůbec nikdo neví, jak dlouho tato situace bude trvat. A tak se problém odkládá, odkládá, až se na něj zapomene a objeví se až ve formě velmi nepříjemné (třeba pokuty), nebo se zapomene na to, že některé právní úkony trvají i týdny, a pak se klient i advokát ocitají v nepříjemném časovém presu.

Chceme tedy všem doporučit, nehledě na obtížnost situace, nesnažte se řešit sepsání jakékoli smlouvy (darovací, nájemní, kupní smlouvy o prodeji nemovitostí) svépomocí. Položte klidně jen nezávazný dotaz do advokátní kanceláře, zda vám s daným problémem mohou pomoci. Možná vás výsledný návrh i příjemně překvapí.

Pro sepsání nebo kontrolu smlouvy k nám nemusíte chodit, vše jsme schopni zajistit ONLINE

Již několik let zcela standardně nabízíme službu online právní pomoci, nejen v době koronaviru. Máme pro tuto službu vytvořen standardizovaný proces, který vám zajistí rychlou profesionální pomoc za rozumné peníze.

Kontrola smlouvy

Zkontrolujeme Vám všechny typy již připravených smluv (zaměření podobného jako u sloupce vpravo – typy smluv pro sepsání smlouvy)

Potřebujeme od vás:

 • vyplněný kontaktní formulář, abychom s Vámi mohli být ve spojení
 • smlouvu, kterou se chystáte podepsat, a to spolu se všemi jejími přílohami (ideálně ve formátu word)
 • veškeré dokumenty, které máte k dispozici, a které jsou relevantní k dané problematice
 • popis dané problematiky, z kterého bychom mohli dovodit pozadí dané situace

Co znamená kontrola platnosti smlouvy?

Platnou smlouvou se rozumí smlouva, která splňuje veškeré náležitosti, které s její platností spojuje účinný právní řád, a to ke dni uzavření smlouvy. Při absenci byť jediné z obecných náležitostí dochází k neplatnosti právního jednání, což současně může způsobit i neplatnost uzavřené smlouvy. Je tedy třeba upozornit, že ne každá uzavřená smlouva je smlouvou platnou. Na tuto skutečnost je třeba si dávat velký pozor, neboť neplatná smlouva může způsobit mnoho nepříjemností.

Co znamená kontrola výhodnosti smlouvy?

Z hlediska výhodnosti smlouvy prověřujeme zejména ty smluvní podmínky, které mohou značně znevýhodňovat našeho klienta. Informuje Vás, zda např. zajišťovací instituty ve smlouvě jsou přiměřené k charakteru závazku (smluvní pokuta, ručení, zástava) a případně navrhneme pro klienta výhodnější způsob řešení.

Proč tuto službu využít?

 • nepodepíšete smlouvu, u které později zjistíte, že byla uzavřena neplatně
 • nepodepíšete smlouvu, která pro Vás bude  nevýhodná
 • vyřídíte věc bez čekání a z pohodlí domova

Sepsání smlouvy

Specializujeme se na sepsání těchto typů smluv:

Co všechno tato služba zahrnuje?

 • sepis smlouvy advokátem
 • telefonická a emailová konzultace v průběhu celého procesu
 • příprava všech dalších dokumentů, které se smlouvou souvisí (návrh na vklad do katastru nemovitostí, předávacích protokolů, vyhotovení listů vlastnictví)

Jak dlouho trvá soupis smlouvy?

Smlouvu se snažíme sepsat v co nejrychlejším možném čase, nejdéle však do dvou pracovních dní.

Proč tuto službu využít?

 • nepodepíšete smlouvu, u které později zjistíte, že byla uzavřena neplatně
 • nepodepíšete smlouvu, která bude pro Vás nevýhodná
 • nízká cena v porovnání s cenou, kterou zaplatíte při osobní schůzce s advokátem
 • vyřídíte věc bez čekání a z pohodlí domova

Pomozte nám sdílet článek Neodkládejte řešení důležitých právních problémů kvůli pandemii koronaviru. U nás Vám zkontrolujeme nebo sepíšeme smlouvu ONLINE. na Facebooku.

Mohlo by Vás dále zajímat >

Osvobození od daně z příjmu při převodu nemovitosti III. díl

Osvobození od daně z příjmu při převodu nemovitosti III. díl

26.6.2023

V předešlých dílech jsme psali o dani z příjmu v případě převodu nemovitosti zde: 1. díl a 2. díl. Nyní se zaměříme na případ, kdy dochází k „prodeji družstevního bytu“, tedy k převodu družstevního podílu se kterým je spojeno…

Číst dále
Kupní smlouvu o převodu nemovitosti nechte na zkušených advokátech

Kupní smlouvu o převodu nemovitosti nechte na zkušených advokátech

21.11.2023

Kupní smlouva o převodu nemovitosti je důležitý právní dokument, který zajišťuje bezpečný a platný převod nemovitosti. Doporučujeme pro její sepsání využít služeb advokáta, který je kvalifikovaný odborník způsobilý Vám poskytnout potřebné právní…

Číst dále
Když se řekne pozemek – kupní smlouvu na pozemek si pořádně ohlídejte

Když se řekne pozemek – kupní smlouvu na pozemek si pořádně ohlídejte

10.12.2022

Pozemkem se rozumí část zemského povrchu, která je oddělena od ostatních částí zemského povrchu. Ustanovení § 2 zákona o katastru nemovitostí vymezuje pojem pozemek, parcelu, stavební a pozemkovou parcelu následovně. Více o ukotvení…

Číst dále